Rękodzieło – narzędzia, bez których trudno wyobrazić sobie rzeczy stworzone samodzielnie

Rękodzielnictwo czy też DIY to w ostatnich latach bardzo popularny trend. Wiele osób decyduje się na własnoręcznie wykonaną biżuterię czy też akcesoria do domu.

Wiele jest ostatnio miejsc w Internecie, na których to zarówno kobiety jak i mężczyźni dzielą się swoją pasją rękodzielnictwa. Papier, wstążki, kawałki drewna czy też puste słoiczki – niby codzienne, niby zbędne, a jednak kreatywne osoby potrafią nadać im drugie życie. Używają do tego nie tylko nożyczek, kleju czy też kolorowych naklejek, ale i narzędzi „podkradzionych” z warsztatu. Może to być np. frezarka, za pomocą której można wyrobić rowki i gwinty na powierzchni drewna lub metalu, ale też szlifierka weldman, która wygładza i nabłyszcza różne powierzchnie.

Przy sklejaniu materiałów wykonanych z ceramiki czy też drewna, pomoże pistolet do kleju. Przy pracach związanych z patchworkiem przyda się z kolei aplikator termiczny do wklejania dżetów czy też nóż termiczny. Innym narzędziem inspirowanym urządzeniami warsztatowymi są cęgi, które służą do mocowania oczek na grubym papierze, plastiku czy skórze. Popularnym we wzornictwie narzędziem jest z kolei radełko maxtool. Przeznaczone jest ono do przenoszenia wzorów na pożądany materiał oraz wykonywanie cięć na tkaninie.

Tak więc praca rękodzielnika to nie tylko kreatywność, ale i duże umiejętności manulane.