Co będzie najlepsze dla naszej łazienki? Spróbujemy to rozstrzygnąć!

Łazienka to zaraz po sypialni drugie nasze ulubione pomieszczenie, w którym uwielbiamy się relaksować. Jeśli tylko mamy możliwość oraz odpowiedni metraż, wybieramy jako wyposażenie łazienki wannę, gdyż nie tylko daje możliwość wygrzewania się w ciepłej wodzie z ulubioną książką oraz lampką wina, ale jeszcze jest o wiele praktyczniejsza od pragmatycznego prysznica. Bez trudu możemy jej powierzchnie wykorzystywać do robienia ręcznego prania czy kąpania dziecka i w zasadzie do miliona innych rzeczy. My zastanawiamy się jeszcze nad jedną rzeczą…

A może balia?

Ostatnimi czasy prawdziwym hitem aranżacyjnym są wolnostojące balie, które są nie tylko centralnym punktem każdej łazienki, są również jakby potwierdzeniem prestiżu miejsca, jego elegancji, a wykonane z najlepszej jakości materiałów będą również doskonałą ozdobą wnętrza. Są produkowane dzisiaj na powrót z pięknych materiałów, o tyle praktycznych, że długo trzymających wysoką temperaturę wody. Jest to jednak znaczy koszt i same w sobie, aby wyglądać odpowiednio dobrze, potrzebują naprawdę sporej powierzchni w łazience.

Jakie meble będą pasowały do takiej łazienki?

Meble w takich łazienkach są w zasadzie zbędne, gdyż centralnym punktem i tak będzie nasza balia, stylizowana na te przedwojenne. Jednak podstawowe przybory toaletowe musimy gdzieś trzymać – w tym miejscu przydadzą się nam proste w formie i raczej modernistyczne rozwiązania, najlepiej w kolorze białym – będzie podkreślał charakter naszej balii.