Prestiżowe łazienki tylko dla wybranych?

O szczególnym charakterze domu mówi nam najczęściej jego całościowe założenie, nie tylko poszczególne elementy czy drogie obrazy. Dzisiaj wnętrza same opowiadają swoje historie gościom. W przypadku loftów czy apartamentów do łask wracają rozwiązania przedwojenne, oczywiście zaaranżowane na nowoczesne i ciekawe formy, wyprodukowane przy użyciu jak najlepszych gatunkowo materiałów.

Przedwojenne balie wracają do łask

Dzisiaj już nie ogromne wanny z hydromasażem czy jakuzzi są najpopularniejszym wyposażeniem wskazującym na dobrobyt i zamiłowanie do luksusu oraz wygody swoich właścicieli. Dzisiaj do łask wracają przedwojenne balie, wykonane najczęściej z kwarcytu – bardzo odpornego materiału, który potrafi przez długi czas utrzymać wysoką temperaturę wody – ustawiane w centralnym miejscu łazienki, która oczywiście musi posiadać odpowiedni metraż. Chociaż rozwiązanie to podoba się większości ludzi, jednak nie każdy może sobie na nie pozwolić.

O czym trzeba pamiętać przed zakupem balii?

Balia nie będzie pasowała do niewielkich pomieszczeń – jeśli nie zostanie odpowiednio wyeksponowana, będzie po prostu szpeciła i wyglądała komicznie. W towarzystwie takich mebli wymagających szczególnej uwagi źle się będzie prezentował nadmiar innych mebli – szafek, podstawek, półek. Trzeba zdecydować się na coś niewielkiego i najlepiej wtapiającego się w tło. Trzeba również pamiętać, że taka balia wymaga odpowiedniej, innej baterii, aby nie porwać się z motyką na słońce. Nie jest też tania w zakupie.