Lubiane retro

Styl retro w każdym budzi raczej sentymentalne wspomnienia i chętnie wraca do tych czasów. Projektanci wnętrz wpadli w związku z tym na pomysł, aby ów styl retro przywrócić do łask. Dlatego też w wielu modelowych mieszkaniach pojawiła się ogromna masa przedmiotów oraz elementów zdobionych w duchu właśnie stylu retro.

Gdzie ów styl widać najlepiej?

W zasadzie każde pomieszczenie możemy ozdobić za jego pomocą i najlepiej oraz najłatwiej jest to tego używać okleiny czy tapety na ścianach, ale również różnego rodzaju drobne elementy – jak chociażby lusterka – będą nam przypominały o tych dawnych, minionych czasach. Wnętrza wykonane w takim stylu zdecydowanie przypadają do gustu nie tylko mieszkańcom, ale i odwiedzającym ich gościom, wywołując miłe wspomnienia oraz wrażenie przytulności jakby zatrzymania się w czasie.

Jakie meble będą odpowiednie do takiego wnętrza?

Meble, jakie zastosujemy we wnętrzu retro powinny przede wszystkim nawiązywać do tych używanych przed kilkudziesięcioma laty – powinny być proste w formie, wygodne i niewymagające szczególnego traktowania, wykonane z prostych, ale nowoczesnych materiałów, które ułatwią utrzymanie czystości. Wnętrza w stylu retro lubią zestawienie czerni oraz bieli i to może być wyznacznikiem dla poszukiwania przez nas odpowiedniego wyposażenia. Możemy zainspirować się na przykład mieszkaniem naszych dziadków czy cioci, które w tym okresie czuły się naprawdę dobrze. Zresztą oferta sklepów z meblami jest dzisiaj na tyle szeroka, ze z łatwością można znaleźć tam coś dla siebie i swojego mieszkania.