Modne desenie

Ostatnimi czasy bardzo modnymi dodatkami do mieszkań są te z rysunkami miast czy zdjęciami miast. W sklepach można znaleźć masę drobnych elementów wyposażenia czy elementów dekoracyjnych, które mają za zadanie przemienić nasze mieszkanie w dom w stylu city, czyli dokładnie wpasowujący się tętniące życiem ulice, w których mieszkamy.

Co jest ozdabiane?

Najczęściej możemy znaleźć wielkoformatowe płócienne obrazy z nadrukowanym na nich zdjęciem konkretnego miasta – najczęściej nocą. Taką ozdobę z powodzeniem można powiesić w dowolnym miejscu w mieszkaniu i będzie się idealnie prezentowało. Również mniejsze elementy są zdobione w ten sam sposób – poduszki, koce, narzuty na łózko, dodatki do łazienki – jak na przykład pojemnik na mydło, a nawet kosze na śmieci. Coraz częściej tekstylia zawierają ten motyw, możemy więc spać w pościeli pod miejskim krajobrazem, możemy również w oknach zawiesić sobie wielkomiejski widok.

Dlaczego właśnie styl city?

Styl city ma podkreślać miejski charakter naszych mieszkań, w których przecież żyjemy każdego dnia. Takie rozwiązania inaczej są nazywane również „smart”, mają więc być sprytnymi rozwiązaniami sprytnych i inteligentnych domów, urządzanych raczej w stylu minimalistycznym, przy użyciu jak najmniejszej ilości mebli oraz z zachowaniem możliwie dużej otwartej przestrzeni. Takie wnętrza coraz częściej się sprawdzają właśnie w miastach i coraz chętniej ludzie aranżują swoje mieszkania właśnie w takim stylu, ponieważ podkreśla on ich osobowość oraz charakter.