Za co właściwie kochamy styl skandynawski?

Najbardziej podobają nam się zawsze style, które jednocześnie są piękne oraz funkcjonalne i te dwie cechy jak najbardziej posiada właśnie styl skandynawski. Styl ten tworzą naturalne materiały, a więc przede wszystkim naturalne deski oraz tkaniny takie jak len czy bawełna. W mieszkaniu urządzonym w tym stylu nie znajdzie się nigdy nic zbędnego, ponieważ mogą tam znajdować się jedynie potrzebne przedmioty.

Co z oświetleniem?

Oświetlenie w takich wnętrzach powinno być przede wszystkim naturalne i rozproszone, pochodzące z dużych okien. Nie sprawdzą się więc tutaj ogromne i ciężkie kotary zasłaniające go, znacznie częściej stosowane są żaluzje bądź rolety, które są dodatkową, raczej minimalistyczną ozdobą.

Podłoga jest ważna

W stylu skandynawskim bardzo ważnym elementem jest właśnie podłoga, wykonana z drewna i najczęściej jedynie zabezpieczana, bielona lub olejowana. W ten sposób zostaje wyeksponowane jej naturalne piękno, doceniane w tym stylu bardziej niż w jakimkolwiek innym.

Jakie meble będą pasowały do takiego mieszkania?

Styl skandynawski lubi przede wszystkim wszystko, co proste i wszystko, co nieskomplikowane w formie. Możemy więc śmiało postawić na wygodne, dosyć szerokie kanapy czy fotele, na klasyczne w formie, eleganckie i raczej jasnego koloru regały oraz półki, a także komody, stoły oraz krzesła. Wszystko powinno sprawiać wrażenie bardzo harmonijnego zestawienia, wykonanego w zgodzie z naturą, ponieważ to właśnie z jej harmonii ów styl czerpie najwięcej.